Podkarpacki ZPN
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size


 walne zebranie

 

komunikat-rejestracja

Podkarpacki ZPN

10-lecie KKS Gaudium Łężyny

W  sobotę 16 listopada w Łężynach uroczyście obchodzono jubileusz 10-lecia powstania KKS Gaudium Łężyny. Na zaproszenie Prezesa miejscowego klubu Stanisława Kurdziela  w jubileuszu wzięli udział Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Marek Hławko, Wiceprezesi OZPN Krosno Grzegorz Bara i Jacek Adamski oraz członek Zarządu Podkarpackiego ZPN Piotr Suski.. Prezes Marek Hławko na ręce prezesa klubu złożył życzenia pomyślności i wręczył pamiątkową paterę i list gratulacyjny. Prezes podziękował również miejscowym sponsorom, dzięki którym istnienie klubu nie byłoby możliwe. Klubowi KKS Gaudium Łężyny życzymy dalszych sukcesów na niwie sportowej.

10lecie

Wręczenie koszulki dla Michała Grecza zawodnika, który kończy swoją reprezentacyjną przygodę w tej kategorii wiekowej.

Wr eczenie koszulki

Kazimierz Greń: Miejsce kibiców jest na stadionie

- Żyjemy w wolnym kraju i nie można zakazać komuś jechać na mecz – mówi Kazimierz Greń, członek zarządu PZPN. – Miejsce kibiców jest na stadionie, a pseudokibiców poza nimi - podkreśla jednak.

grenizibi

Komendant Główny Policji chce, aby mecze ekstraklasy do końca sezonu odbywały się bez udziału kibiców gości i w związku z tym pismo w tej sprawie miało trafić do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz spółki Ekstraklasa SA. - Nie znam treści tego pisma. Jeżeli takie jest skierowane, to kierowane jest do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Trudno mi się ustosunkować tak na gorąco, bo pierwszy raz o tym słyszę. Ja powtarzam, miejsce dla bandytów jest gdzie indziej, dla pseudokibiców miejsce jest gdzie indziej, dla normalnych kibiców, którzy chcą przyjechać, po całym kraju podróżować za drużyną, którą kochają i umieją ją dopingować, to jestem za tym, aby oni byli na stadionach. Powtarzam jednak, bandyci nie powinni być na stadionach - mówi portalowi SportoweFakty.pl Kazimierz Greń, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Władze polskiej piłki nożnej trochę problemów przez kibiców jednak mają. - Sam pan widzi co dzieje się po ostatnich wydarzeniach. To nie powinno mieć miejsca, bo miejsce kibiców jest na stadionie, a pseudokibiców poza nimi - zaznaczył Greń.,
Co jednak z zakazem dla kibiców gości? - Jednak trzeba mieć jakieś argumenty, że się kogoś nie przyjmuje. Żyjemy w wolnym kraju i nie można w tym momencie zakazać komuś jechać na mecz. Nie wiem, nie chciałbym się wypowiadać, bo musiałbym przeglądnąć to, ale z mojej wiedzy, a chyba nie jest ona zła, nie jest tak do końca, że można tutaj tak to zrobić - skomentował Kazimierz Greń.


Źródło: www.sportowefakty.pl

II Powiatowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej im. Jerzego Kipy

            W miniony weekend odbył się po raz drugi Powiatowy Turniej im. J. Kipy. Rozgrywki te są inicjatywą integracji środowiska piłkarskiego powiatu ropczycko-sędziszowskiego, zapoczątkowane pomysłem działacza sportowego i społecznika Marcina Świerada oraz  wiceprezesa Pod. ZPN Marka Hławko.  Tegoroczna edycja została zorganizowana przy wsparciu prezesa Pod. ZPN Kazimierza Grenia, samorządowców terytorialnych i sponsorów. W turnieju tradycyjnie wzięły udział wszystkie drużyny zarejestrowane w Podkarpackim ZPN, a jest ich aż dwadzieścia jeden.

Zwyciężyła drużyna Błękitnych Ropczyce. Drugie  miejsca zajęła Lechia Sędziszów a dalsze  Pogórze Wielopole Skrzyńskie i Progres Kawęczyn.

Jednym z fundatorów nagród był prezes Podokręgu Dębica Wiesław Lada.

kipa

kipa2

Futsal U-21: Druga przegrana biało-czerwonych

W rewanżowym spotkaniu kontrolnym reprezentacja Polski U-21 w futsalu po raz drugi uległa kadrze Słowenii. Tym razem wyjazdowy pojedynek zakończył się rezultatem 1:2 (1:1).

Słoweńcy objęli prowadzenie w 6. minucie gry, a Polacy doprowadzili do wyrównania dwie minuty później. Na listę strzelców wpisał się Michał Grecz.

Drugą bramkę biało-czerwoni stracili w 28. minucie. Później selekcjoner Gerard Juszczak zdecydował się na wycofanie bramkarza, ale to nie przyniosło skutku.

- Wielka szkoda, bo stworzyliśmy sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Niestety, przekonaliśmy się, że niewykorzystane sytuacje mszczą się. Mecz mógłby się zupełnie inaczej potoczyć, gdybyśmy po pierwszej połowie schodzili z prowadzeniem. Chłopcy zostawili jednak dużo zdrowia, nikt nie przeszedł obok meczu. Brawa za ambicję i zaangażowanie. Trenerzy mają spory materiał do analizy - zaznacza Kazimierz Greń.

Natomiast w najbliższy weekend kadra U-19 weźmie udział w towarzyskim turnieju na Słowacji, gdzie w sobotę zmierzy się z Czechami, a dzień później z gospodarzami lub Węgrami.

Słowenia U-21 - Polska U-21 2:1 (1:1)

Bramki: Grecz (8.).

Wspomnienia z turnieju kadry U-21 futsal na Słowenii

Strona 51 z 146

Copyright (c) 2011 podkarpackizpn.pl.
kamlegIT.pl