Podkarpacki Związek Piłki Nożnej organizatorem konferencji Trenerów Edukatorów
Wydział Szkolenia oraz Rada Trenerów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej przy współpracy Komisji Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowała konferencję dla Trenerów Edukatorów z Podkarpackiego ZPN, Małopolskiego ZPN, Świętokrzyskiego ZPN oraz Lubelskiego ZPN. W sumie w dniach 12/13.05 br. w szkoleniu wzięło udział 30 Trenerów Edukatorów.
Sukces kadr Podkarpackiego ZPN w meczach eliminacyjnych do mistrzostw Polski
Po raz kolejny Podkarpacie udowodniło, że ma zdolną młodzież. Obie Reprezentacje Podkarpackiego ZPN, biorące udział w zmaganiach makroregionalnych, wywalczyły przepustkę do finałów Mistrzostw Polski.
„Futbol ponad granicami” dofinansowany przez Euroregion Karpacki
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej został beneficjentem mikroprojektu w programie Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś w siedzibie Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Projekt pod nazwą „Futbol ponad granicami” będzie realizowany we współpracy z Vychodoslovensky’m Futbalovy’m Zvaz’em będącym odpowiednikiem Podk. ZPN w Koszycach.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 wyniki

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

banner na strony wzór maj 2021

kahlenberg banner wzpn sedziowie 777x450px 003

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

delegaci

Mieczysław Golba, Wiesław Lada, Kamil Hajduk, Wojciech Sokołowski oraz Karol Wołoszyn będą delegatami Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na sierpniowy Zjazd Polskiego Związku Piłki Nożnej.


O takim wyborze zdecydowało Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Podkarpackiego ZPN, które w piątek 11 czerwca lipca odbyło się w Łańcucie. Zebrani nie zgłosili innych kandydatów. – Cieszę się, że każdy z okręgów i podokręgów tworzących na związek ma swojego przedstawiciela. Dodam, że w Warszawie będziemy mieli jeszcze reprezentantów z klubów – Stal Mielec – dwóch oraz Resovia – jednego. Zatem Podkarpacie będzie miało mocną reprezentację – powiedział Mieczysław Golba.

Zebrani wybrali też osoby, które w przypadku zdarzeń losowych zastapią danego delegata na sierpniowy zjazd PZPN oraz określili zasady zastępstw. Na liście rezerwowych delegatów znaleźli się: Józef Ozimek, Stanisław Gancarz, Tadeusz Kulik, Robert Pieszczoch oraz Sławomir Bezara.

zastępcy

W dniu 8 czerwca 2021 roku Makroregionalna Komisja ds. Licencji Klubowych III ligi gr. IV przeanalizowała wnioski licencyjne klubów i podjęła następujące decyzje.

Przyznano licencje na udział w rozgrywkach III Ligi gr. IV w sezonie 2021/2022 następującym klubom:
1. Wisła Puławy
2. MKS Sokół Sieniawa (nadzór infrastrukturalny)
3. Stal Stalowa Wola PSA (nadzór finansowy)
4. Avia Świdnik (nadzór administracyjno-organizacyjny)
5. Chełmianka Chełm
6. Wisłoka Dębica
7. KSZO Ostrowiec
8. Siarka Tarnobrzeg (nadzór finansowy)
9. Wólczanka Wolka Pełkińska
10. ŁKS Łagów 9 (nadzór infrastrukturalny)
11. Wisła Sandomierz
12. MKS Podlasie Biała Podlaska (nadzór administracyjno-organizacyjny)
13. Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski
14. KS Wiązownica
15. Cracovia II Kraków

Poniżej wykaz klubów, które zostały wezwane do uzupełnienia dokumentacji w nieprzekraczalnym terminie do 14.06.2021 r.:
1. Podhale Nowy Targ
2. Lewart Lubartów
3. Stal Kraśnik
4. Hetman Zamość

PodkarpackiZPN

W dn. 11.06.2021 r. (piątek) w "Hotelu Łańcut" odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów Podkarpackiego ZPN.

Przedmiotem obrad będzie wybór Delegatów oraz Zastępców Delegatów na Walne PZPN.

Rozpoczęcie obrad zaplanowano na godz. 17:30 (I termin) lub 18:00 (II termin)

Cztery miesiące piłkarskiej zabawy, bezpieczna rywalizacja na odległość, ponad 1100 drużyn i blisko 1500 nadesłanych filmów – „Zielone Wyzwania” godnie wypełniły w tym roku przestrzeń powstałą w wyniku odwołania XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. A to nie koniec, bo przed nami jeszcze wielki finał, czyli trzy dni treningów prowadzonych m.in. przez selekcjonerów i selekcjonerki młodzieżowych (choć nie tylko) reprezentacji Polski.

Jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy nikt jeszcze nie myślał o luzowaniu pandemicznych obostrzeń, skala turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w trakcie którego w każdej edycji krzyżują się drogi tysięcy uczestników, nie pozwalała na jego przeprowadzenie w tradycyjnej ogólnopolskiej formule. W takich okolicznościach zrodził się pomysł na „Zielone Wyzwania”. Akcję mającą na celu zaktywizować dzieci, a przy okazji zapewnić im zdalną rywalizację i związane z nią emocje, niemożliwe do przeżycia nigdzie indziej poza sportem.

W ramach inicjatywy jej organizator – Polski Związek Piłki Nożnej – od lutego do maja przedstawiał co miesiąc treść nowego zadania do wykonania. Kiedy rządowe restrykcje na to pozwalały, zespoły uczestniczące w zabawie miały do wyboru dwie opcje: przystąpić do realizacji wyzwania drużynowego lub indywidualnego.

Kreatywność uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Nadsyłane materiały niejednokrotnie okazywały się być nie tyle filmikami, co wielkimi produkcjami ze starannie przygotowanym scenariuszem, fantastyczną scenografią i doskonale dobranymi rekwizytami. W ich realizację angażowały się dzieci, ich trenerzy oraz rodzice. Dzięki temu „Zielone Wyzwania” pomogły odkryć nie tylko talenty piłkarskie, ale też aktorskie. 

Wszystkie filmy z realizacją zadań były publikowane na specjalnie utworzonej grupie na Facebooku. Można je obejrzeć POD TYM LINKIEM.

Następnie organizator wraz z przedstawicielami sponsorów (głównego – marki Tymbark oraz brązowego – firmy Electrolux) wybierał najlepsze propozycje. Co miesiąc nagradzanych było po 18 drużyn (po trzy w każdej kategorii wiekowej: U-8, U-10 i U-12, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt). Laureaci otrzymywali sprzęt sportowy, którego łączna wartość wyniosła blisko 100 tysięcy złotych.

„Zielone Wyzwania” nie miały łatwo. W czasach niepewności towarzyszącej pandemii koronawirusa musiały wypełnić lukę po odwołanej edycji największego dziecięcego turnieju piłkarskiego w Europie. Ponad 1100 zgłoszonych drużyn i niemal 1500 nadesłanych materiałów wideo mówią same za siebie. Udało się.

– Wiedzieliśmy, że przeprowadzenie akcji będzie wymagające, tym bardziej że w momencie jej rozpoczęcia dzieci – z krótszymi lub dłuższymi przerwami – były zamknięte w domach już od niemal roku. Ogarniało je lenistwo. Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby zachęcić je do ruchu. Zaproponowana przez nas inicjatywa wymagała zaangażowania i kreatywności, w zamian za co gwarantowała bezpieczną rywalizację, która jest nieodłącznym elementem sportu. Jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele dziewcząt i chłopców zmierzyło się z wyzwaniami. Teraz czekamy w Warszawie na wszystkich zwycięzców. Nasi najlepsi trenerzy są już gotowi do poprowadzenia specjalnych treningów – mówi Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Tymbark już od 15 lat zachęca dzieci do sportu i aktywnego spędzania czasu, będąc głównym sponsorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dlatego idea „Zielonych Wyzwań” również była nam bliska i było to bardzo dobre rozwiązanie w momencie, kiedy rozgrywki Turnieju nie mogły się odbyć. Mamy nadzieję, że już niebawem wrócimy do normalnej, pełnej pozytywnych emocji, piłkarskiej rywalizacji, jaką od lat obserwujemy w ramach Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Maspex.

W okresie od lutego do maja przeprowadzono w sumie cztery regularne wyzwania. Oprócz tego sponsorzy inicjatywy zdecydowali się przygotować po jednym zadaniu dodatkowym. – Jako marka, która od lat produkuje intuicyjne sprzęty ułatwiające gotowanie, doskonale wiemy, jak dużą rolę w życiu każdego sportowca odgrywa zdrowa dieta. Z tego powodu w ramach „Zielonych Wyzwań” z przyjemnością przygotowaliśmy dla uczestników zadanie dotyczące skomponowania odpowiednio zbilansowanej diety młodego miłośnika sportu i jego bliskich. Z uznaniem podziwialiśmy nadesłane filmy, których autorami byli zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. To tylko potwierdza fakt, że sport i pasja kulinarna są dla wszystkich, niezależnie od płci. Cieszymy się, że wspólnie możemy realizować projekt, który pokazuje, że wszystkie dzieciaki są „Równie Dobre” – powiedział Paweł Miziołowski, CMO Electrolux.

Zielone Wyzwania Informacja prasowa fotonews Łączy nas piłka

Treningi dla zwycięskich ekip odbędą się w dniach 4-6 czerwca na stadionie warszawskiej Agrykoli. W piątek trenować będą ekipy z kategorii U-8: KS Football Success Academy Kraków, UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, PSP 2 Kluczbork, SP 2 Chorzele, UKS Orzeł Zbylitowska Góra, LKS Mizerów, SP 1 Świnoujście oraz AP Aserekteam, w sobotę z U-10: UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, UKS SMS Łódź, UKS Ząbkovia Ząbki, KS Football Success Academy Kraków, MLUKS Dwójka MOS Gubin, LZS Mustang Ostaszewo, UKS Orzeł Zbylitowska Góra oraz SP 6 Będzin, a w niedzielę z U-12: Diamonds Academy, UKS ISD-UJD Częstochowa, FUKS Pułtusk, UKS Błyskawica Kryg, AP Waleczni Olszewo-Borki, SP 1 Świnoujście, SSP 5 Wołomin oraz SP Rzekuń. Całość zostanie zorganizowana w zgodzie z panującymi obostrzeniami, zatem w jednym momencie na boisku będzie przebywało nie więcej niż 50 osób.

Wśród trenerów prowadzących treningi są m.in. Michał Libich (koordynator szkolenia dzieci w PZPN), Rafał Lasocki (selekcjoner chłopięcej reprezentacji Polski do lat 15), Marcin Kasprowicz (selekcjoner dziewczęcej reprezentacji Polski do lat 17), a także Nina Patalon, która od niedawna pełni rolę selekcjonerki seniorskiej reprezentacji Polski kobiet.

Przed zwycięzcami „Zielonych Wyzwań” fantastyczna przygoda, cenna lekcja, a także szansa na zaprezentowane swojego talentu. Kto wie, czy w Warszawie nie objawi się przyszły reprezentant lub reprezentantka kraju?

IMG 1364 2

Wydział Szkolenia oraz Rada Trenerów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej przy współpracy Komisji Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowała konferencję dla Trenerów Edukatorów z Podkarpackiego ZPN, Małopolskiego ZPN, Świętokrzyskiego ZPN oraz Lubelskiego ZPN. W sumie w dniach 12/13.05 br. w szkoleniu wzięło udział 30 Trenerów Edukatorów.

IMG 1357 2

Otwierając spotkanie, Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba, podkreślił ważność jakości szkolenia. Przypomniał, że Podkarpacki ZPN jest wiodącym Związkiem w szkoleniu trenerów. Polski Związek Piłki Nożnej reprezentował wiceprzewodniczący Komisji Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Adam Łopatko oraz członek tejże Komisji - Paweł Grycman.

IMG 1498
Konferencja była podzielona na część teoretyczną oraz praktyczną. W pierwszym dniu konferencji na zajęciach teoretycznych w „Hotelu Rzeszów” przedstawiono nowe zasady organizacji poszczególnych kursów, by w następnym dniu przejść do zajęć praktycznych na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z udziałem grup ćwiczebnych ze „Stali” Rzeszów.

IMG 1504
Organizacja konferencji w Rzeszowie, to duże wyróżnienie dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który jako drugi po Mazowieckim ZPN zorganizował konferencję dla Trenerów Edukatorów.

Trener Koordynator
Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
Henryk Rożek