„Futbol ponad granicami” dofinansowany przez Euroregion Karpacki
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej został beneficjentem mikroprojektu w programie Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś w siedzibie Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Projekt pod nazwą „Futbol ponad granicami” będzie realizowany we współpracy z Vychodoslovensky’m Futbalovy’m Zvaz’em będącym odpowiednikiem Podk. ZPN w Koszycach.
Startują „Zielone Wyzwania”! Do wygrania sprzęt sportowy i treningi ze szkoleniowcami z Polskiego Związku Piłki Nożnej!
Jesienią, gdy całą Europę zalała druga fala pandemii koronawirusa, rozgrywki XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników musiały zostać odwołane. Aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu z piłką przy nodze, Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorami Turnieju: głównym – marką Tymbark – oraz brązowym – firmą Electrolux – przygotował „Zielone Wyzwania”, mające na celu pobudzić najmłodszych do sportowej aktywności.
DAP Dębica i Beniaminek Krosno wojewódzkimi tryumfatorami Turnieju o Puchar Prezesa PZPN
Zawodnicy Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Dębicy w kat. U-11 oraz Beniaminka Krosno w kat. U-12 okazały się najlepsze w wojewódzkich eliminacjach Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, które odbyły się w dn. 6/7 lutego w Hali Sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej – Królce. Choć emocji nie brakowało, i drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przepustkę do finału w Warszawie mogła uzyskać tylko jedna drużyna w każdej z kategorii.
Zaświadczenia o uczestnictwie w rozgrywkach ligowych dzieci i młodzieży
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej informuję, że w dniu 29 grudnia 2020 roku Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła Uchwałę, na mocy której PZPN upoważnił Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej do wystawiania w sezonie 2020/2021 z upoważnienia PZPN, dokumentów potwierdzających członkostwo klubów w danym wojewódzkim ZPN-ie i PZPN oraz ich uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, zgodnie z postanowieniami Uchwały Zarządu PZPN nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.
Online też się można szkolić!
W zmienionej niż dotychczas formule, w minioną sobotę (19.12) odbyła się kolejna konferencja dla trenerów.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3
 wyniki

Biuletyn "Podkarpacka Piłka"

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

promocja wzpn styczen 2021

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

umowa0

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej został beneficjentem mikroprojektu w programie Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020 dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dziś w siedzibie Stowarzyszenia „Euroregion Karpacki” nastąpiło uroczyste podpisanie umowy. Projekt pod nazwą „Futbol ponad granicami” będzie realizowany we współpracy z Vychodoslovensky’m Futbalovy’m Zvaz’em będącym odpowiednikiem Podk. ZPN w Koszycach.

Podpisania umowy dokonali ze strony Związku Prezes Mieczysław Golba oraz Wiceprezes Jacek Adamski, zaś Euroregion reprezentował Wiceprezes Dawid Lasek, który nie ukrywał radości z nawiązania współpracy.

umowa2

- Ogromnie się cieszymy, że Podkarpacki Związek Piłki Nożnej dołącza do „rodziny karpackiej” i został beneficjentem projektu. U nas dobre projekty bronią się same i tak jest również w tym przypadku. Jesteśmy dumni tym bardziej, że projekt dotyczy sportu, tak popularnego jakim jest piłka nożna, a Podkarpacki Związek będzie swoistym „motorem napędowym” dla państw Euroregionu Karpackiego. Chcemy zbierać doświadczenie, żeby wypracować model współpracy w zakresie sportu. Jestem przekonany, że projekt przyczyni się do podniesienia jakości szkolenia zarówno wśród sędziów jak i trenerów, a także młodzi piłkarze, którzy będą mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z państw karpackich – mówił Dawid Lasek

umowa1

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości szkoleń i wyselekcjonowanie grup młodzieżowych, trenerskich, sędziowskich celem wypracowania innowacyjnych metod szkolenia, podnoszących kompetencje i wiedzę piłkarzy, sędziów, trenerów, samorządowców, działaczy Podkarpackich jak i Koszyckich struktur piłkarskich

.umowa3

- Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, jako drugi co do wielkości Związek w Polsce nie może stać w miejscu i musi się ciągle rozwijać. Jest nam bardzo miło, że wniosek o dofinansowanie znalazł uznanie w oczach członków Komisji i dzięki temu, możliwa będzie szeroko rozumiana współpraca z koszyckim Związkiem na czym tylko skorzystają nasi trenerzy czy sędziowie – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Mieczysław Golba dodając jednocześnie, że pozytywne rozpatrzenie wniosku, to spora praca osób zaangażowanych w jego przygotowanie – To pierwszy, projekt na skalę europejską przygotowany przez Związek więc jest to wyjątkowa chwila dla całej podkarpackiej piłki. Słowa podziękowania należą się Przemysławowi Górskiemu, Przewodniczącemu Komisji ds. współpracy z Samorządem Terytorialnym oraz Pozyskiwania Środków z UE, który wspólnie z prezesem Jackiem koordynuje projekt – zakończył Prezes Golba.

umowa4

Zaplanowane w projekcie zadania szkoleniowe oraz wymiana doświadczeń przyczyniać się będą do realizacji celu szczegółowego programu jakim jest poprawa jakości edukacji transgranicznej. Wartość projektu to ponad 55 tys. EURO.

fundacja gorskiego

Program Obchodów 100-tnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego przygotowany wspólnie z partnerami i sponsorami Fundacji Kazimierza Górskiego:
13.12.2020 r. - PKP Intercity uruchomiło połączenie kolejowe między Rzeszowem a Szczecinem pod nazwą "TLK Górski"
23.03,2021 - godz. 11.00 - konferencja prasowa nt. promocji okolicznościowych banknotów z wizerunkiem "Orłów Górskiego" - Muzeum Sportu i Turystyki,
26.02.2021 - godz. 11.00 - konferencja prasowa nt. promocja znaczka K. Górskiego / nakład 3 miliony/ z udziałem kierownictwa Ministerstwa Sportu, Poczty Polskiej PKOL - Muzeum Sportu i Turystyki,
- początek akcji obejmującej całą 19 kolejkę /26-28.02.br./ rozgrywek najwyższej ligi przygotowanej przez Ekstraklasę S.A. i Fundację / zawodnicy wszystkich klubów wybiegną na przedmeczowe
rozgrzewki w koszulkach upamiętniających wybitnego trenera/,
2.03.2021 - godz. 7.30 - dzień urodzin K. Górskiego - msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w intencji K. Górskiego,
- godz. 9.00 - złożenie wiązanki kwiatów na grobie państwa Górskich na Cmentarzu Powązkowskim,
- godz. 11.00 -rozpocznie się dystrybucja banknotów z wizerunkiem K.Górskiego i "Orłów Górskiego", pierwszy dzień emisji - Muzeum Sportu I Turystyki,
-tego dnia "Przegląd Sportowy" w specjalnym wydaniu umieści 16-to stronnicową wkładkę o K. Górskim,
-"Polskie Radio" rozpocznie cykl audycji o K.Górskim,
- godz. 12.30 - otwarcie wystawy o K. Górskim - Muzeum Sportu i Turystyki,
- godz. 18.00 - trzygodzinny blok informacyjny o życiu i działalności K.Górskiego w TVP Sport,
- godz. 21.00 - skrót w/w bloku w TVP "1",
- Mennica Polska przekaże Fundacji 100 okolicznościowych medali z okazji rocznicy K.Górskiego,
4.03.2021 - godz.11.00 - otwarcie wystawy o K. Górskim w Muzeum "Legii" Warszawa,
24.03.2021 - ukaże się w księgarniach, przy współudziale Fundacji, najnowsza biografia K.Górskiego pt. "Górski" nakładem Wydawnictwa "Znak",
22.04.2021 - Uroczysta Gala na cześć K. Górskiego z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych R.P. oraz "Orłów Górskiego". Program przygotowuje i zrealizuje TVP.

zielone

Jesienią, gdy całą Europę zalała druga fala pandemii koronawirusa, rozgrywki XXI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników musiały zostać odwołane. Aby zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu z piłką przy nodze, Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorami Turnieju: głównym – marką Tymbark – oraz brązowym – firmą Electrolux – przygotował „Zielone Wyzwania”, mające na celu pobudzić najmłodszych do sportowej aktywności.

– „Zielone Wyzwania” to nasza odpowiedź na pandemiczną rzeczywistość. Kiedy sytuacja zmusiła nas do odwołania rozgrywek w trwającym sezonie, wiedzieliśmy, że nie możemy tak po prostu pozostawić dzieci, które na udział w Turnieju czekają przez cały rok. Przygotowaliśmy więc alternatywę. Nie zabraknie w niej miejsca na demonstrację piłkarskich umiejętności, sportową i bezpieczną rywalizację, a przede wszystkim na doskonałą zabawę. O wszystko zadbali nasi najlepsi specjaliści w dziedzinie piłki dziecięcej – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

– Wszyscy nie możemy się już doczekać powrotu na boiska oraz tych normalnych i pozytywnych sportowych emocji, które dostarcza Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Czekając aż będzie to możliwe, nie możemy jednak zapominać o ruchu i aktywności sportowej, do czego Tymbark od wielu lat zachęca – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Maspex.

- Bardzo zależy nam na tym, aby w tych wyjątkowych okolicznościach stworzyć dzieciom warunki do ruchu i bezpiecznej piłkarskiej rywalizacji. Jesteśmy przekonani, że „Zielone Wyzwania” to optymalne rozwiązanie na czas pandemii i idących za nią ograniczeń. Cieszymy się, że możemy być ważną częścią tej akcji – dodaje z kolei Paweł Miziołowski, CMO Electrolux.

FACEBOOK POST

Pokaż swoje piłkarskie umiejętności i kreatywność

„Zielone Wyzwania” to piłkarskie wyzwania sprawdzające umiejętności i kreatywność. Rywalizacja w ramach „Zielonych Wyzwań” odbywać się będzie w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Podczas rejestracji, za którą odpowiadają trenerzy i nauczyciele, należy zgłosić podmiot i liczbę drużyn, które przystąpią do realizacji wyzwań. Po jej dokonaniu każdy z nich otrzyma wiadomość z instrukcją dołączenia do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku. Od tego momentu to właśnie ta grupa będzie dla uczestników głównym źródłem informacji o inicjatywie oraz miejscem, w którym organizator będzie publikował wyzwania, gromadził filmiki z ich realizacją i ogłaszał wyniki. Trenerzy, którzy zapiszą swoje drużyny do zabawy otrzymają koszulki treningowe Nike.

JAK ZGŁOSIĆ DRUŻYNĘ

Rejestracja, będąca pierwszym etapem „Zielonych Wyzwań”, rozpoczyna się 8 lutego i będzie otwarta również podczas etapu drugiego, czyli tytułowych wyzwań. Oznacza to, że dołączanie do zabawy będzie możliwe w każdym momencie jej trwania. Rejestracji należy dokonywać na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

W pierwszej dekadzie lutego, marca, kwietnia i maja Polski Związek Piłki Nożnej przedstawi treść nowego wyzwania. Podczas całej akcji czekają nas łącznie cztery zadania. Każde z nich będzie dostosowane do sytuacji i obostrzeń aktualnie panujących w Polsce. Podmioty, które będą miały taką możliwość – wykonają zadanie drużynowe. Dla pozostałych wyzwanie będzie miało charakter indywidualny. W takiej sytuacji do jego wykonania przystąpi wybrany reprezentant danej drużyny i to jego wykonanie będzie punktowane. Pozostali zawodnicy również biorą udział w zadaniu, a ich najciekawsze realizacje zostaną wyróżnione.

KTO MOŻE WZIĄC UDZIAŁ

Stopień trudności poszczególnych wyzwań dostosowany będzie do danej kategorii wiekowej. Po ogłoszeniu treści wyzwania drużyny będą miały czas na przygotowanie się do niego i jego realizację. Za publikację wideo przedstawiającego wykonanie zadania przez swoją drużynę odpowiedzialny będzie jej trener lub nauczyciel. Nagranie należy udostępnić na wspomnianej grupie na Facebooku, w opisie podając nazwę drużyny, kategorię, w której ona rywalizuje oraz województwo, z którego pochodzi (np. #CZERWONEBIEDRONKI #U8CH #MAZOWIECKIE). Czas na realizację danego zadania będzie określany w momencie jego ogłoszenia i z całą pewnością nie przekroczy trzech tygodni.

Prawidłowo przesłane i odpowiednio opisane nagrania zostaną następnie ocenione przez kapitułę konkursową.

Pula nagród o wartości blisko 100 000 zł

Za każde wyzwanie nagrodzone zostaną po trzy najlepsze filmy w każdej z sześciu kategorii. Co miesiąc wyróżnionych zostanie zatem 18 drużyn, które będą mogły liczyć na następujące nagrody:
- za 1. miejsce w danej kategorii: awans do trzeciego etapu „Zielonych Wyzwań”, czyli treningów prowadzonych przez szkoleniowców związanych z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, oraz sprzęt sportowy o wartości 2000 zł,
- za 2. miejsce w danej kategorii: sprzęt sportowy o wartości 1500 zł,
- za 3. miejsce w danej kategorii: zestaw 10 piłek treningowych (rozmiar 4) firmy Nike.

NAGRODY 1920 x 1250 ok 01

Finał akcji planowany jest na pierwszą połowę czerwca. W jego ramach odbędą się treningi prowadzone przez trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej. W ich trakcie uczestnikom uważnie przyglądać się będą związkowi skauci. Forma treningów będzie dostosowana do panujących obostrzeń i reżimu sanitarnego.

Trenerzy i nauczyciele, zaangażujcie podopiecznych do piłkarskiej rywalizacji i pozwólcie im zaprezentować swoje umiejętności oraz kreatywność! Wejdźcie na www.zpodworkanastadion.pl i zgłoście swoje drużyny do „Zielonych Wyzwań”!

 

Zawodnicy Dziecięcej Akademii Piłkarskiej z Dębicy w kat. U-11 oraz Beniaminka Krosno w kat. U-12 okazały się najlepsze w wojewódzkich eliminacjach Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, które odbyły się w dn. 6/7 lutego w Hali Sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej – Królce. Choć emocji nie brakowało, i drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom, to jednak przepustkę do finału w Warszawie mogła uzyskać tylko jedna drużyna w każdej z kategorii.

DSC 1225

Wojewódzki finał poprzedziły regionalne turnieje eliminacyjne, które odbyły się w Łańcucie, Lubaczowie, Dębicy i Brzozowie.
- Rokrocznie eliminacje wojewódzkie cieszą się sporym zainteresowaniem. Ta edycja przyniosła nam blisko 60 zgłoszeń. W turniejach eliminacyjnych wzięło udział 57 drużyn – 31 w starszej i 26 w młodszej kategorii. Serdecznie dziękujemy również klubom, które – przy wsparciu Związku – podjęły się organizacji tych eliminacji – mówi Kamil Hajduk, Przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN koordynujący rozgrywki w naszym regionie.

Ostatecznie w finałowych zmaganiach wzięło udział po 8 zespołów w każdej z kategorii:

U-11
1.Grunwald Budziwój
2.Orzełek Przeworsk
3.JKS JSRR Jarosław
4.DAP Dębica
5.MULKS Pustynia
6.Stal Rzeszów S.A.
7.Karpaty Krosno
8.Beniaminek Krosno
U-12
1.Grunwald Budziwój
2.Stal Rzeszów S.A
3.Sokół Sokołów Młp.
4.DAP Dębica
5.APPN Mielec
6.Beniaminek Krosno
7.Karpaty Krosno
8.Orzełki Brzozów

- Cieszymy się z zaangażowania uczestnictwa drużyn w tych zmaganiach, bowiem jest to doskonała alternatywa dla zimowych treningów i przygotowań dla najmłodszych. Taki turniej to dla nas również okazja by wyłowić te piłkarskie perełki ukryte w najdalszych zakątkach naszego regionu – nie ukrywał Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.
DSC 0801

W starszej kategorii najbardziej żałować straconej szansy może MULKS Pustynia, który przez fazę grupową przeszedł jak burza nie tracąc nawet bramki. W półfinale musiał jednak uznać wyższość drużyny JKS JSRR Jarosław, która to lepiej egzekwowała rzuty karne. Puchar za zwycięstwo wraz z symbolicznym biletem do Warszawy powędrował w ręce zawodników DAP Dębica

u 11

Rywalizacja w starszej kategorii przebiegła pod dyktando Beniaminka, nie miał sobie równych, tracąc pierwszą bramkę w turnieju dopiero w półfinale, a dodatkowo podopieczni Sławomira Walczaka prezentowali bardzo wysoką formę strzelecką, aplikując przeciwnikom po kilka goli. W finałowym spotkaniu, choć przez chwilę zespół DAP-u doprowadził do remisu 1-1, to jednak młodzi krośnianie szybko wyjaśnili do kogo będzie należał ten turniej.

u 12

DSC 0878
Podczas ceremonii zakończenia zmagań Kamil Hajduk życzył zespołom powodzenia w krajowych rozgrywkach wyrażając również nadzieje, że zarówno DAP jak i Beniaminek będą godnie reprezentować Podkarpacki ZPN na tle innych zespołów z całej Polski.

DSC 1295

trenerki

 

UWAGA - PANIE TRENERKI PIŁKI NOŻNEJ

 

SZKOŁA TRENERÓW PZPN ORGANIZUJE KURS UEFA B DLA KOBIET-TRENEREK Z DYPLOMEM GRASSROOTS C.
BARDZO KORZYSTNE WARUNKI UCZESTNICTWA W KURSIE. Szczegóły w załączniku.