Wyjątkowy wieczór tuż, tuż…
Najlepsi piłkarze i piłkarki, trenerzy oraz wychowawcy młodzieży, specjaliści od gry na hali i wyróżniające się w minionym roku zespoły, znaleźli się w gronie nominowanych do nagrody Podkarpacka Nike w Plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo, nagrodzeni zostaną także działacze, samorządowcy oraz sponsorzy wspierający futbol w naszym regionie. Przygotowania do XVII Gali Piłkarskiej Podkarpacka NIKE 2018 r. są już na ostatniej prostej. Wydarzenie, w którym uczestniczyć będzie blisko 450 osób odbędzie się w piątkowy wieczór, 22 lutego w Hotelu Łańcut.
Kursokonferencja w Krośnie - Zapraszamy !
REWOLUCJA W SPRAWIE BADAŃ LEKARSKICH DLA SPORTOWCÓW CORAZ BLIŻEJ !!!
Prezentujemy historię prac nad zmianą rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców, o którą świat sportowy walczył od 2004 roku, kiedy to była ostatnia zmiana przepisów w tym zakresie. Wreszcie, po kilkunastu latach bezskutecznych prób, sprawa nabrała tempa i wkrótce może być końcowy efekt zadowalający uprawiających sport dzieci i młodzieży, a także wielu działaczy, trenerów, a przede wszystkim zawodników – amatorów.
Trwają konsultacje ws. zmiany rozporządzenia dot. badań lekarskich
Minister Zdrowia przesłał właśnie do konsultacji projekt nowego rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców zakładający zmiany, o które od dawna walczył m.in. Polski Związek Piłki Nożnej. - To może być przełomowa chwila w zakresie badań lekarskich dla sportowców – zapowiada Senator RP Mieczysław Golba.
Podkarpacka Nike 2018. Kapituła wybrała wyróżnionych
Poznaliśmy wyróżnione trójki w XVII plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Kapituła Gali w skład, której wchodzą działacze Podkarpackiego ZPN oraz przedstawiciele patronów medialnych, zdecydowała o wyborze wyróżnionych. Spośród kandydatów do tytułu z największą liczbą głosów zostanie wyłoniony zwycięzca, tradycyjnie ogłoszony podczas Gali.
Nowe zasady ustalania ekwiwalentu
Wydział Gier Podkarpackiego ZPN informuje, że 23 maja br. Zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr V/88 w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Szkolenie

 

 licencje

 

  rada

 szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

SPONSOR XVII GALI

pekao

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

ubezp

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

nominowani

Andreja Prokić piłkarzem 2018 roku, Sandra Oleszczuk wybrana najlepszą piłkarką minionego roku, Szymon Grabowski Trenerem Roku, a prowadzona przez niego Apklan Resovia została wybrana najlepszą drużyną 2018 roku

To najważniejsze rozstrzygnięcia plebiscytu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ogłoszone dzisiejszego (22.02) wieczoru.

W Hotelu Łańcut poznaliśmy rozstrzygnięcia XVII Gali Piłkarskiej Podkarpacka NIKE 2018. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło blisko 500 osób.

Jako pierwsze zostały wręczone nagrody dla sponsorów. Kapituła uznała, że tytuł sponsora roku powędruje w ręce Piotra Krztonia. To właśnie dzięki właścicielowi Pro One nastąpiła stabilizacja w Resovii, która doprowadziła do awansu drużyny do II ligi. Pro One wspiera nie tylko rzeszowski futbol, ale nie zapomina również o innych klubach z okolicy.

Wśród działaczy tryumfował Roman Stefanik. Prezes Izolatora Boguchwała w czerwcu 2017 roku przejął stery nad Izolatorem i od tego czasu z uporem realizuje swoją wizję prowadzenia klubu polegającą na oparciu drużyny głównie na wychowankach i młodych zdolnych zawodnikach z okolicy.

Tytuł Samorządowca Roku powędrował do Edwarda Dobrzańskiego. Wójt Gminy Czarna bardzo dobrze zna potrzeby piłkarzy ze swojej Gminy, bowiem przed laty sam czynnie uprawiał sport jako zawodnik Karpat Krosno. Później pasjonował się sędziowaniem, a następnie zaangażował się w działalność sportową jako samorządowiec. Kluby z terenu gminy Czarna mogą się pochwalić znakomitą infrastrukturą. Obiekty zostały wyposażone w boiska treningowe, a także nawodnienie i odwodnienie murawy. Dla kibiców oddano również zadaszone trybuny.

Kategorię „Futsalowy Zawodnik Roku” zdominowali gracze Heiro, którzy zajęli całe podium. Na najwyższym stopniu stanął Paweł Hady.

Wychowanek „Podkarpackich Dzików” ma za sobą epizod w ekstraklasowej drużynie z Wieliczki, a jego zdobyte doświadczenie sprawia, że jest pewnym punktem w obecnej kadrze Heiro. Bardzo dynamiczny skrzydłowy i najlepszy strzelec w Heiro w trwających rozgrywkach.

W jego imieniu nagrodę odebrał Prezes Heiro – Łukasz Krawczyk

Za wyróżnienie – odkrycie roku Kapituła uznała Łukasza Konefała. Jeden z największych talentów w Stali Stalowa Wola. Młodzieżowiec, który przebojem wdarł się do podstawowego składu "Stalówki". Mimo zaledwie 17-lat strzeże dostępu do bramki II-ligowca ze Stalowej Woli. Między słupkami spisuje się na tyle dobrze, że przebywał już na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski do lat 18. Zadebiutował w spotkaniu z 14-krotnym mistrzem Polski, Ruchem Chorzów, a jesienne zmagania zakończył nie dając sobie strzelić gola w Łodzi w meczu z Widzewem. Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi, z meczu na mecz zbiera coraz większe doświadczenie i nabiera pewności siebie. Wielka przyszłość przed tym zawodnikiem.

Tytuł trenera wychowawcy młodzieży sięgnęli Marcin Maculski i Jakub Kozner

Beniaminek Krosno pod ich wodzą, od kilku lat nie ma sobie równych wśród dziewczynek na Podkarpaciu, a w minionym roku wreszcie po dwóch z rzędu wicemistrzostwach udało się sięgnąć po zwycięstwo w Turnieju Tymbarku. Chociaż skład drużyny rokrocznie się zmienia, Beniaminek ciągle trzyma wysoki poziom w czym spora zasługa szkoleniowców.

Nie było niespodzianki jeśli chodzi o tytuł Trenera Roku. Kapituła powierzyła go Szymonowi Grabowskiemu.

W 2018 roku poprowadził zespół do zdobycia chyba wszystkiego co było możliwe do zdobycia. Awans do II ligi. Zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu oraz województwa, a później, już na szczeblu centralnym krajowego Pucharu awans do 1/16 rozgrywek. W rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 prowadzona przez niego drużyna Resovii nie zaznała porażki, a drugoligowe boje nie okazały się tak straszne, jak na początku się wydawało. Co ważne zespół zawsze pokazywał słynny resoviacki charakter, który dla trenera Grabowskiego jest bardzo ważny, co wielokrotnie podkreślał.

Także można było się spodziewać kto zostanie Drużyną Roku. Tytuł zdobyła Apklan Resovia.

Miniony rok był dla pasiaków bardzo udany. Po sięgnięciu po wojewódzki Puchar Polski, przyszedł sukces w postaci awansu do II ligi, a później dobre występy w centralnych pucharach. Pomimo porażki w 1/16 tych rozgrywek, rzeszowianie nie mają się czego wstydzić. W starciu z ekstraklasową Lechią Gdańsk zaprezentowali się bardzo dobrze. Do tego wspomnieć należy również wysokie miejsce w środkowej części drugoligowej tabeli, co jak na beniaminka jest bardzo dobrym wynikiem

Bilans Resovii w roku 2018 to 26 wygranych, 8 remisów i 7 porażek.

Najlepszą piłkarką Kapituła wybrała Sandrę Oleszczuk. Z zawodniczki praktycznie anonimowej w ciągu 1,5 roku stała się kluczową zawodniczką II ligowego GKS-u Majdan Sieniawski. Zadziorność, kreatywność i serce do gry to cechy które pozwoliły 15 letniej Sandrze zdobyć tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu Kobiet 2018 oraz wygrać go wraz z drużyną. Dobre występy na Mistrzostwach oraz ligowych boiskach zaowocowały powołaniami do Kadry Podkarpacia U-16.

Piłkarzem 2018 roku został pomocnik pierwszoligowej Stali Mielec - Andreja Prokić. Rodzinnie związany z Rzeszowem, ale piłkarsko z Mielcem - do którego wrócił latem z GKS-u Katowice. Szybki skrzydłowy natychmiast stał się znaczącym wzmocnieniem Biało-Niebieskich. Miał udział w siedmiu bramkach zdobytych przez Stal jesienią. Według statystyk to jeden z najlepszych lewych skrzydłowych Fortuna 1 Ligi.

Przerwy w trakcie gali swoimi utworami umilał zespół Pectus, swoimi największymi przebojami, które zagrał również w blisko godzinnym koncercie po części oficjalnej.

Swoją obecnością Galę zaszczycili wybitni goście:

Polski Związek Piłki Nożnej reprezentowali Wiceprezes Cezary Kulesza, Dyrektor Sportowy Stefan Majewski, Członkowie Zarządu: Henryk Kula (Prezes Śląskiego ZPN), Radosław Michalski (Prezes Pomorskiego ZPN) oraz Zbigniew Bartnik (Prezes Lubelskiego ZPN), Adam Kaźmierczak (Łódzki ZPN), Paweł Wojtala (Wielkopolski ZPN),a także Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych Łukasz Wachowski. Obecni byli również trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski – U-15 – Bartłomiej Zalewski oraz U-18 Wojciech Tomaszewski.

Gościliśmy także przedstawicieli Rządu oraz Parlamentarzystów: Wiceministra Sprawiedliwości – Marcina Warchoła, Wiceministra Inwestycji i Rozwoju – Pana Adama   Hamryszczaka, Senatora Rzeczpospolitej Polski –Aleksandra Bobko Posłów na Sejm Rzeczpospolitej Polski: Kazimierza Gołojucha, Mieczysława Miazgę, Rafała Webera, Piotra Uruskiego.

Władze naszego regionu reprezentowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Pana Władysława Ortyla oraz Wicemarszałek Ewa Draus, a także Członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego – Maria Kurowska oraz Stanisław Kruczek

Laureaci XVII Gali Piłkarskiej „Podkarpacka NIKE 2018”

Sponsor Roku:

Piotr Krztoń – Pro One – Delikatesy Centrum (sponsor Apklan Resovia Rzeszów)

Działacz Roku:

Roman Stefanik (Prezes Izolatora Boguchwała)

Samorządowiec Roku:

Edward Dobrzański (Wójt Gminy Czarna k. Łańcuta)

Futsalowy Zawodnik Roku:

Paweł Hady (Solne Miasto Wieliczka/HEIRO Rzeszów)

Odkrycie Roku – Młodzieżowiec Roku:

Łukasz Konefał (Stal Stalowa Wola S.A.)

Trener Wychowawca Młodzieży:

Marcin Maculski i Jakub Kozner (Beniaminek Krosno)

Trener Roku:

Szymon Grabowski (Apklan Resovia Rzeszów)

Drużyna Roku:

Apklan Resovia Rzeszów

Piłkarka Roku:

Sandra Oleszczuk (GKS Majdan Sieniawski)

Piłkarz Roku:

Andreja Prokić (PGE FKS Stal Mielec)

Wydarzenie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów, którym serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

sponsorzy

sponsoripartnerzy małe

Najlepsi piłkarze i piłkarki, trenerzy oraz wychowawcy młodzieży, specjaliści od gry na hali i wyróżniające się w minionym roku zespoły, znaleźli się w gronie nominowanych do nagrody Podkarpacka Nike w Plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo, nagrodzeni zostaną także działacze, samorządowcy oraz sponsorzy wspierający futbol w naszym regionie. Przygotowania do XVII Gali Piłkarskiej Podkarpacka NIKE 2018 r. są już na ostatniej prostej. Wydarzenie, w którym uczestniczyć będzie blisko 450 osób odbędzie się w piątkowy wieczór, 22 lutego w Hotelu Łańcut.

Rok 2018 obfitował w ważne wydarzenia piłkarskie w naszym regionie.

Mecz pierwszej reprezentacji Kobiet ze Szwajcarią, towarzyskie starcie chłopców do lat 14 z Ukrainą, czy dwa złote medale w krajowym turnieju Pucharu Tymbarka to tylko niektóre z nich. Okazją do podsumowania roku przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, będzie uroczysta Gala „Podkarpacka NIKE 2018.

Laureatów i wyróżnionych poznamy w piątek 22 lutego, o g. 18:00 w Hotelu Łańcut.

Tegoroczne wydarzenie uświetni zespół PECTUS.

pectus logo

Pectus foto nr 3 kolor

 

Przypomnijmy, że spośród nominowanych, Kapituła Gali w skład, której wchodzą działacze Podkarpackiego ZPN oraz przedstawiciele patronów medialnych, zdecydowała o wyborze wyróżnionych. Spośród kandydatów do tytułu z największą liczbą głosów zostanie wyłoniony zwycięzca, tradycyjnie ogłoszony podczas Gali.

- Wybór nie był, łatwy, ale myślę, że jest sprawiedliwy. W niektórych kategoriach, różnica głosów była naprawdę niewielka, co tylko potwierdza, że miniony rok był dobry dla podkarpackiej piłki nożnej. Niespodzianką może być brak w gronie wyróżnionych w kat. „samorządowiec roku” dwóch prezydentów podkarpackich miast oraz zwycięzcy tej kategorii sprzed dwóch lat, czy Kacpra Sadłochy wśród młodzieżowców, który przebojem wdarł się do składu pierwszoligowej Stali Mielec. No ale, to tylko potwierdza, że wyniki plebiscytu, podobnie jak wydarzenia na piłkarskich boiskach są nieprzewidywalne… - mówił po głosowaniu Kapituły, Prezes Mieczysław Golba

A wyróżnieni i zwycięzcy odbiorą nagrody z rąk najważniejszych osób polskiej piłki nożnej. Swoją obecność potwierdził Prezes PZPN Zbigniew Boniek, a także Członkowie Zarządu oraz prezesi Związków Wojewódzkich. Tradycyjnie nie zabraknie także władz naszego regionu z Marszałkiem Województwa oraz Wojewodą Podkarpackim na czele. Będzie również były Prezes PZPN i wybitny piłkarz – Grzegorz Lato, czy strzelec słynnej bramki na Wembley - Jan Domarski. Nie zabraknie także posłów i senatorów oraz samorządowców podkarpackich miast.

Organizacja Gali nie była by możliwa gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów.
Sponsorem strategicznym tegorocznego wydarzenia jest PZU S.A.
- największy polski ubezpieczyciel. Spółka od lat wspiera ogólnopolskie i lokalne imprezy sportowe.

baner 67x35 1szt 2018 ver02 page 001

 

konferencja

 

Więzadło krzyżowe przednie (WKP) odgrywa istotną rolę w stabilizacji stawu kolanowego i jest więzadłem, które najczęściej ulega uszkodzeniu.
Całkowity powrót siły i funkcji mięśni jest kamieniem milowym w rehabilitacji sportowców po rekonstrukcji ACL. 
Badania donoszą, że zawodnicy którzy nie spełniają kryteriów powrotu do sportu (RTS - Return To Sport) są w grupie 4-krotnie zwiększonego ryzyka ponownego zerwania przeszczepu.

Z dumą ogłaszamy, że wyniki projektu pod kierownictwem dr Łukasza Oleksy z Oleksy Medical & Sports Sciences we współpracy z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej zostaną przedstawione w formie wykładu w trakcie konferencji "XXVIII Isokinetic Medical Group Conference Football Medicine", która odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia 2019 na stadionie Wembley w Londynie !!

kursokonferencja

Kursokonferencja 2019

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica

|