Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

beniaminekPodobnie jak przed rokiem, także i w tegorocznej edycji, dziewczęta z krośnieńskiego Beniaminka zdobyły wicemistrzostwo Polski w turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii do lat 10. O końcowym tryumfie zdecydowała seria rzutów karnych. Dobry występ zanotowała także starsza grupa dziewcząt z Krosna, która zajęła IV miejsce w kat. U-12. Podkarpaccy zawodnicy sięgnęli także po nagrody indywidualne.

Finałowa otoczka nie była obca drużynie Marcina Maculskiego. Wszak przed rokiem także zespół Beniaminka znalazł się w wielkim finale Turnieju „Z podwórka na stadion”. Wówczas młode krośnianki uległy w finale Szóstce Inowrocław 1-3.

W tegorocznym decydującym o mistrzostwie meczu Beniaminek spotkał się z KKS Katowice. Już na początku meczu rywalki trafiły do siatki podkarpackiej drużyny. Ambitna postawa młodych zawodniczek z Krosna dążących do wyrównania przyniosła oczekiwany efekt. Gola na wagę remisu zdobyła Martyna Jasłowska i po regulaminowym czasie gry był remis 1-1. O zwycięstwie w finale zdecydowała seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywały zawodniczki ze Śląska.

final

Beniaminek w warszawskim finale wystąpił w składzie: Amelka Fiuk, Amelka Futyra, Asia Gazda, Martynka Jasłowska, Kinga Klimczak, Maja Krychta, Iza Mielech, Karolinka Rak, Ania Skrzypczyk. Trener Marcin Maculski. Kierownik drużyny: Paweł Krychta.

Licznie zgromadzeni kibice krośnieńskiej drużyny w na PGE Narodowym, który był areną zmagań finałowych, mieli powody do satysfakcji jeszcze z jednego powodu. Wysokie IV miejsce w kat. U-12 wywalczyła bowiem starsza drużyna Beniaminka.

krosno

Wśród chłopców w kategorii U-10 Akademia Młodych Orłów z Rzeszowa zajęła X miejsce, a w kat. U-12 chłopców reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 9 z Dębicy zajęła 16. pozycję.

Zawodnicy z Podkarpacia sięgnęli również po nagrody indywidualne.

plichta

Kacper Plichta z AMO Rzeszów z dorobkiem 12 bramek został najlepszym strzelcem w kat. U-10, a najlepszą zawodniczką w kat. U-10 została Anna Skrzypczyk z Beniaminka Krosno, której talent został zauważony przez scoutów niemieckiego Wolfsburga. Młoda zawodniczka krośnieńskiej drużyny została zaproszona na testy do jednego z najlepszych klubów piłki kobiecej.