Wyjątkowy wieczór tuż, tuż…
Najlepsi piłkarze i piłkarki, trenerzy oraz wychowawcy młodzieży, specjaliści od gry na hali i wyróżniające się w minionym roku zespoły, znaleźli się w gronie nominowanych do nagrody Podkarpacka Nike w Plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo, nagrodzeni zostaną także działacze, samorządowcy oraz sponsorzy wspierający futbol w naszym regionie. Przygotowania do XVII Gali Piłkarskiej Podkarpacka NIKE 2018 r. są już na ostatniej prostej. Wydarzenie, w którym uczestniczyć będzie blisko 450 osób odbędzie się w piątkowy wieczór, 22 lutego w Hotelu Łańcut.
Kursokonferencja w Krośnie - Zapraszamy !
REWOLUCJA W SPRAWIE BADAŃ LEKARSKICH DLA SPORTOWCÓW CORAZ BLIŻEJ !!!
Prezentujemy historię prac nad zmianą rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców, o którą świat sportowy walczył od 2004 roku, kiedy to była ostatnia zmiana przepisów w tym zakresie. Wreszcie, po kilkunastu latach bezskutecznych prób, sprawa nabrała tempa i wkrótce może być końcowy efekt zadowalający uprawiających sport dzieci i młodzieży, a także wielu działaczy, trenerów, a przede wszystkim zawodników – amatorów.
Trwają konsultacje ws. zmiany rozporządzenia dot. badań lekarskich
Minister Zdrowia przesłał właśnie do konsultacji projekt nowego rozporządzenia ws. badań lekarskich dla sportowców zakładający zmiany, o które od dawna walczył m.in. Polski Związek Piłki Nożnej. - To może być przełomowa chwila w zakresie badań lekarskich dla sportowców – zapowiada Senator RP Mieczysław Golba.
Podkarpacka Nike 2018. Kapituła wybrała wyróżnionych
Poznaliśmy wyróżnione trójki w XVII plebiscycie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Kapituła Gali w skład, której wchodzą działacze Podkarpackiego ZPN oraz przedstawiciele patronów medialnych, zdecydowała o wyborze wyróżnionych. Spośród kandydatów do tytułu z największą liczbą głosów zostanie wyłoniony zwycięzca, tradycyjnie ogłoszony podczas Gali.
Nowe zasady ustalania ekwiwalentu
Wydział Gier Podkarpackiego ZPN informuje, że 23 maja br. Zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr V/88 w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

Szkolenie

 

 licencje

 

  rada

 szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

SPONSOR XVII GALI

pekao

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

ubezp

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

Rzeszowska drużyna okazała się najlepsza w wojewódzkich eliminacjach turnieju w kat. U-11, który w miniony poniedziałek (14.01) odbył się w Hali Sportowej Centrum Sportu w Arłamowie. W finale SMS pokonał Stal Rzeszów 2:0, z którą w grupie przegrał 0:3.

SMS

Do Arłamowa zjechały najlepsze drużyny w Okręgach i Podokręgach – zwycięzcy eliminacji okręgowych. W drodze do malowniczo położonego ośrodka uczestnicy mogli podziwiać przepiękne zimowe krajobrazy bieszczadzkich lasów. – To magiczne miejsce. Tu się czuje ducha wielkiej piłki, wielkiego sportu. Kilka miesięcy temu tutaj przygotowała się reprezentacja Polski, a dziś odbywa się rywalizacja najlepszych drużyn w województwie rocznika 2008. Ogromnie się cieszymy i składamy ogromne podziękowania właścicielom obiektu – nie ukrywał radości Henryk Łaskarzewski – organizator zmagań. W sumie w turnieju wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie, czterozespołowe grupy.

mecz2

W wyniku losowania do grupy A trafiły Orlik Przemyśl, Siarka Tarnobrzeg, Beniaminek Krosno oraz AP Sanok. W grupie B zagrali SMS Rzeszów, JKS Jarosław, DAP Dębica oraz Stal Rzeszów.

DSC 0114

Po zaciętych zmaganiach grupowych, w których nie brakowało emocji i pięknych bramek do półfinałów awansowały Siarka Tarnobrzeg i AP Sanok oraz SMS Rzeszów i Stal Rzeszów. W finale podobnie jak w meczu grupowym spotkały się obie rzeszowskie drużyny. SMS przetrwał napór rywali, zadał dwa ciosy i mógł odtańczyć taniec radości.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w takim turnieju. Zawodnicy zadbali nam o dramaturgię, ale najważniejsze, że odrobiliśmy lekcję z rywalizacji grupowej. – mówił po zmaganiach trener zwycięskiej drużyny – Paweł Kmuk

mecz

Drużyny i wyróżnieni zawodnicy, medale, puchary i nagrody indywidualne odbierali od Prezesa Podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby oraz Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Hotelu Arłamów Michała Kozaka

medale

- SMS-owi serdecznie gratuluje i do teraz jestem pod wrażeniem „rulety” Mateusza z meczu finałowego – mówił dyrektor Kozak mając na myśli efektowną akcję najlepszego zawodnika turnieju zakończoną golem na 2:0 w finale - W sporcie są miejsca na zwycięstwa, ale i na porażki. To właśnie one kształtują charaktery zawodnika. Pamiętajcie o tym na początku Waszej przygody z piłką. – zakończył Michał Kozak.

- Mam nadzieję, że w Warszawie, podczas krajowego finału dzielnie będziecie reprezentować Podkarpacki Związek Piłki Nożnej – mówił Prezes Golba gratulując zwycięzcom.

SMS Rzeszów tym samym wywalczył przepustkę do krajowego finału turnieju, który w połowie lutego odbędzie się w Warszawie.

W najbliższy poniedziałek (21.01), także w Arłamowie, finał kat. U-12.

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica

|