Hattrick Beniaminka Krosno. Podkarpacie wyłoniło Mistrzów Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”
Krośnieńskie zawodniczki nie miały sobie równych podczas tarnobrzeskich zmagań. Beniaminek sięgnął po zwycięstwo w każdej z trzech kategorii. W U-10 bronić będzie wywalczonego przed rokiem mistrzostwa, a w U-12 powalczy o kolejny medal. Przepustkę do Warszawy, w kat. U-10 wywalczyli chłopcy z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Mielec, a w U-12 – SMS Igloopol Dębica.
Nowe stawki ryczałtu sędziowskiego
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w załączeniu przedstawia Tabelę zryczałtowanych stawek ekwiwalentu dla sędziów, która obowiązywać będzie od dnia 1 lipca 2019 roku. Jednocześnie wyjaśniamy, że stawki te będą obowiązywać wszystkie kluby grające w rozgrywkach na terenie województwa podkarpackiego, zarówno te, które przystąpią do programu rozliczania delegacji sędziowskich przez Biuro Podkarpackiego ZPN, jak też kluby, które w dalszym ciągu będą same płacić sędziom po zawodach i będą rozliczać ich zeznania podatkowe.
Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Droga na Stadion Narodowy prowadzi przez Tarnobrzeg
Tym razem zwycięzcy etapu powiatowego o prym na Podkarpaciu walczyć będą w Tarnobrzegu. W czwartek w szranki staną chłopcy i dziewczęta w kategoriach U-8 i U-10, a w piątek w U-12. Najlepsi z dwóch starszych roczników będą reprezentować nasze województwo na finałach krajowych, które odbędą się w Warszawie, a decydujące spotkania rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym przed meczem finału Pucharu Polski.
Cenny sprawdzian kadry Podkarpackiego ZPN
W dniach 22-24.03.2019 młodzi zawodnicy reprezentujący Podkarpacki ZPN rozegrali turniej w Głuchołazach w województwie opolskim.
Zmiany dot. badań lekarskich - informacje
W dn. 1.03.2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające kwalifikację lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń oraz wydłużające ich ważność. To przełomowa chwila dla sportowców – amatorów. Od kilkunastu lat Polski Związek Piłki Nożnej bezskutecznie walczył o zmianę niefortunnych zapisów, ograniczających dostęp do uprawiania sportu.
Rewolucja ws. badań lekarskich stała się faktem !!! Rozporządzenie wchodzi w życie !!!
- To wyjątkowy dzień, wyjątkowa chwila dla polskiej piłki – tymi słowami ogłosił opublikowanie rozporządzenia Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba. To właśnie z jego inicjatywy, przy dużym udziale Wiceministra Sprawiedliwości – Marcina Warchoła prace nad zmianą rozporządzenia nabrały rozpędu i przyniosły oczekiwany efekt. Tę radosną informację przekazano podczas specjalnie zorganizowanego meetingu prasowego u Wojewody Podkarpackiego.
Nowe zasady ustalania ekwiwalentu
Wydział Gier Podkarpackiego ZPN informuje, że 23 maja br. Zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr V/88 w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Szkolenie

 

 licencje

 

  rada

 szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

zmiany badania

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

Rzeszowska drużyna okazała się najlepsza w wojewódzkich eliminacjach turnieju w kat. U-11, który w miniony poniedziałek (14.01) odbył się w Hali Sportowej Centrum Sportu w Arłamowie. W finale SMS pokonał Stal Rzeszów 2:0, z którą w grupie przegrał 0:3.

SMS

Do Arłamowa zjechały najlepsze drużyny w Okręgach i Podokręgach – zwycięzcy eliminacji okręgowych. W drodze do malowniczo położonego ośrodka uczestnicy mogli podziwiać przepiękne zimowe krajobrazy bieszczadzkich lasów. – To magiczne miejsce. Tu się czuje ducha wielkiej piłki, wielkiego sportu. Kilka miesięcy temu tutaj przygotowała się reprezentacja Polski, a dziś odbywa się rywalizacja najlepszych drużyn w województwie rocznika 2008. Ogromnie się cieszymy i składamy ogromne podziękowania właścicielom obiektu – nie ukrywał radości Henryk Łaskarzewski – organizator zmagań. W sumie w turnieju wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie, czterozespołowe grupy.

mecz2

W wyniku losowania do grupy A trafiły Orlik Przemyśl, Siarka Tarnobrzeg, Beniaminek Krosno oraz AP Sanok. W grupie B zagrali SMS Rzeszów, JKS Jarosław, DAP Dębica oraz Stal Rzeszów.

DSC 0114

Po zaciętych zmaganiach grupowych, w których nie brakowało emocji i pięknych bramek do półfinałów awansowały Siarka Tarnobrzeg i AP Sanok oraz SMS Rzeszów i Stal Rzeszów. W finale podobnie jak w meczu grupowym spotkały się obie rzeszowskie drużyny. SMS przetrwał napór rywali, zadał dwa ciosy i mógł odtańczyć taniec radości.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w takim turnieju. Zawodnicy zadbali nam o dramaturgię, ale najważniejsze, że odrobiliśmy lekcję z rywalizacji grupowej. – mówił po zmaganiach trener zwycięskiej drużyny – Paweł Kmuk

mecz

Drużyny i wyróżnieni zawodnicy, medale, puchary i nagrody indywidualne odbierali od Prezesa Podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby oraz Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Hotelu Arłamów Michała Kozaka

medale

- SMS-owi serdecznie gratuluje i do teraz jestem pod wrażeniem „rulety” Mateusza z meczu finałowego – mówił dyrektor Kozak mając na myśli efektowną akcję najlepszego zawodnika turnieju zakończoną golem na 2:0 w finale - W sporcie są miejsca na zwycięstwa, ale i na porażki. To właśnie one kształtują charaktery zawodnika. Pamiętajcie o tym na początku Waszej przygody z piłką. – zakończył Michał Kozak.

- Mam nadzieję, że w Warszawie, podczas krajowego finału dzielnie będziecie reprezentować Podkarpacki Związek Piłki Nożnej – mówił Prezes Golba gratulując zwycięzcom.

SMS Rzeszów tym samym wywalczył przepustkę do krajowego finału turnieju, który w połowie lutego odbędzie się w Warszawie.

W najbliższy poniedziałek (21.01), także w Arłamowie, finał kat. U-12.

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica