U-20 POLSKA - PORTUGALIA
Szanowni Państwo, Drodzy Kibice wielkimi krokami zbliża się kolejne wielkie piłkarskie święto w naszym regionie. Już 9 września, na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się mecz U-20 Polska - Portugalia
IV-ligowcy wyposażeni w kamery
Podczas tradycyjnego roboczego spotkania przed nowym sezonem przedstawiciele klubów IV ligi otrzymali kamery wideo wraz ze statywem oraz kartą pamięci, ufundowane przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Kamery posłużą klubom do utrwalania meczów, a dzięki zamieszczeniu na specjalnym, dedykowanym serwerze nagrania pomogą również w szkoleniach sędziów.
Piłkarz też potrzebuje modlitwy.
Ostatnia sobota czerwca była okazją do duchowej refleksji po zakończonym sezonie rozgrywkowym. W sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie zebrali się piłkarze, przedstawiciele drużyn, sędziowie i działacze piłkarscy by wspólnie podziękować za miniony sezon. Mszy Świętej przewodniczył po raz drugi z rzędu Biskup Stanisław Jamrozek – były piłkarz.
KOMUNIKAT w sprawie prowadzenia rozgrywek na terenie województwa Podkarpackiego od sezonu 2019/2020

XX Edycja Turnieju ZPNS

tymbark logo

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3

Szczegóły dot. biletów na mecz

PZPN 2019 Polska PortugaliaU20 PlakatA3

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

Rzeszowska drużyna okazała się najlepsza w wojewódzkich eliminacjach turnieju w kat. U-11, który w miniony poniedziałek (14.01) odbył się w Hali Sportowej Centrum Sportu w Arłamowie. W finale SMS pokonał Stal Rzeszów 2:0, z którą w grupie przegrał 0:3.

SMS

Do Arłamowa zjechały najlepsze drużyny w Okręgach i Podokręgach – zwycięzcy eliminacji okręgowych. W drodze do malowniczo położonego ośrodka uczestnicy mogli podziwiać przepiękne zimowe krajobrazy bieszczadzkich lasów. – To magiczne miejsce. Tu się czuje ducha wielkiej piłki, wielkiego sportu. Kilka miesięcy temu tutaj przygotowała się reprezentacja Polski, a dziś odbywa się rywalizacja najlepszych drużyn w województwie rocznika 2008. Ogromnie się cieszymy i składamy ogromne podziękowania właścicielom obiektu – nie ukrywał radości Henryk Łaskarzewski – organizator zmagań. W sumie w turnieju wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie, czterozespołowe grupy.

mecz2

W wyniku losowania do grupy A trafiły Orlik Przemyśl, Siarka Tarnobrzeg, Beniaminek Krosno oraz AP Sanok. W grupie B zagrali SMS Rzeszów, JKS Jarosław, DAP Dębica oraz Stal Rzeszów.

DSC 0114

Po zaciętych zmaganiach grupowych, w których nie brakowało emocji i pięknych bramek do półfinałów awansowały Siarka Tarnobrzeg i AP Sanok oraz SMS Rzeszów i Stal Rzeszów. W finale podobnie jak w meczu grupowym spotkały się obie rzeszowskie drużyny. SMS przetrwał napór rywali, zadał dwa ciosy i mógł odtańczyć taniec radości.

- Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w takim turnieju. Zawodnicy zadbali nam o dramaturgię, ale najważniejsze, że odrobiliśmy lekcję z rywalizacji grupowej. – mówił po zmaganiach trener zwycięskiej drużyny – Paweł Kmuk

mecz

Drużyny i wyróżnieni zawodnicy, medale, puchary i nagrody indywidualne odbierali od Prezesa Podkarpackiego ZPN Mieczysława Golby oraz Wiceprezesa i Dyrektora Generalnego Hotelu Arłamów Michała Kozaka

medale

- SMS-owi serdecznie gratuluje i do teraz jestem pod wrażeniem „rulety” Mateusza z meczu finałowego – mówił dyrektor Kozak mając na myśli efektowną akcję najlepszego zawodnika turnieju zakończoną golem na 2:0 w finale - W sporcie są miejsca na zwycięstwa, ale i na porażki. To właśnie one kształtują charaktery zawodnika. Pamiętajcie o tym na początku Waszej przygody z piłką. – zakończył Michał Kozak.

- Mam nadzieję, że w Warszawie, podczas krajowego finału dzielnie będziecie reprezentować Podkarpacki Związek Piłki Nożnej – mówił Prezes Golba gratulując zwycięzcom.

SMS Rzeszów tym samym wywalczył przepustkę do krajowego finału turnieju, który w połowie lutego odbędzie się w Warszawie.

W najbliższy poniedziałek (21.01), także w Arłamowie, finał kat. U-12.

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica