Hattrick Beniaminka Krosno. Podkarpacie wyłoniło Mistrzów Turnieju „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”
Krośnieńskie zawodniczki nie miały sobie równych podczas tarnobrzeskich zmagań. Beniaminek sięgnął po zwycięstwo w każdej z trzech kategorii. W U-10 bronić będzie wywalczonego przed rokiem mistrzostwa, a w U-12 powalczy o kolejny medal. Przepustkę do Warszawy, w kat. U-10 wywalczyli chłopcy z Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Mielec, a w U-12 – SMS Igloopol Dębica.
Nowe stawki ryczałtu sędziowskiego
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w załączeniu przedstawia Tabelę zryczałtowanych stawek ekwiwalentu dla sędziów, która obowiązywać będzie od dnia 1 lipca 2019 roku. Jednocześnie wyjaśniamy, że stawki te będą obowiązywać wszystkie kluby grające w rozgrywkach na terenie województwa podkarpackiego, zarówno te, które przystąpią do programu rozliczania delegacji sędziowskich przez Biuro Podkarpackiego ZPN, jak też kluby, które w dalszym ciągu będą same płacić sędziom po zawodach i będą rozliczać ich zeznania podatkowe.
Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Droga na Stadion Narodowy prowadzi przez Tarnobrzeg
Tym razem zwycięzcy etapu powiatowego o prym na Podkarpaciu walczyć będą w Tarnobrzegu. W czwartek w szranki staną chłopcy i dziewczęta w kategoriach U-8 i U-10, a w piątek w U-12. Najlepsi z dwóch starszych roczników będą reprezentować nasze województwo na finałach krajowych, które odbędą się w Warszawie, a decydujące spotkania rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym przed meczem finału Pucharu Polski.
Cenny sprawdzian kadry Podkarpackiego ZPN
W dniach 22-24.03.2019 młodzi zawodnicy reprezentujący Podkarpacki ZPN rozegrali turniej w Głuchołazach w województwie opolskim.
Zmiany dot. badań lekarskich - informacje
W dn. 1.03.2019 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia zmieniające kwalifikację lekarzy uprawnionych do wydawania orzeczeń oraz wydłużające ich ważność. To przełomowa chwila dla sportowców – amatorów. Od kilkunastu lat Polski Związek Piłki Nożnej bezskutecznie walczył o zmianę niefortunnych zapisów, ograniczających dostęp do uprawiania sportu.
Rewolucja ws. badań lekarskich stała się faktem !!! Rozporządzenie wchodzi w życie !!!
- To wyjątkowy dzień, wyjątkowa chwila dla polskiej piłki – tymi słowami ogłosił opublikowanie rozporządzenia Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba. To właśnie z jego inicjatywy, przy dużym udziale Wiceministra Sprawiedliwości – Marcina Warchoła prace nad zmianą rozporządzenia nabrały rozpędu i przyniosły oczekiwany efekt. Tę radosną informację przekazano podczas specjalnie zorganizowanego meetingu prasowego u Wojewody Podkarpackiego.
Nowe zasady ustalania ekwiwalentu
Wydział Gier Podkarpackiego ZPN informuje, że 23 maja br. Zarząd PZPN przyjął Uchwałę nr V/88 w sprawie określania zasad ustalania ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników, która wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r.

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Szkolenie

 

 licencje

 

  rada

 szkola

Reprezentacje

gier

gier

u13d

u16d

Kursy

uefa a

UEFA B

UEFA C 

Różne

kobieca

futsal

7285 mini 3

zmiany badania

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu

 

ważny komunikat

Obsada sędziowska

obsada

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

u 12 0

Drużyna SPEC Stali Łańcut sięgnęła po zwycięstwo w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-12. W nagrodę podopieczni Kamila Macha wywalczyli przepustkę na finał krajowy do Warszawy, który odbędzie się w dn. 16-17 lutego. – To historyczna chwila i największy sukces w naszej historii. Nie dość, że jesteśmy najlepsi w województwie, to znaleźliśmy się w gronie najlepszych drużyn w Polsce – mówił tuż po zakończeniu rywalizacji w Arłamowie Prezes Krzysztof Mączka

Podobnie jak przed tygodniem ponownie Hala Sportowa Hotelu „Arłamów” była miejscem zmagań finalistów – reprezentantów Okręgów i Podokręgów, którzy walczyli o przepustkę do warszawskiego finału.

W wyniku losowania do gr. A trafili AP Sanok, Stal Łańcut, Beniaminek Krosno oraz Igloopol Dębica. Do grupy B los przydzielił Orlika Przemyśl, Czarnych Oleszyce, Stal Rzeszów oraz AP Stalowa Wola.

O ile w rywalizacji grupowej rozgrywki toczyły się swoim rytmem, o tyle w decydujących rozstrzygnięciach emocji było sporo.

u 12 1

By wyłonić zdobywcę trzeciego miejsca, potrzebna była seria rzutów karnych, bowiem po regulaminowym czasie gry był remis 1 do 1. Swoją rolę w konkursie odegrał Jakub Jaroch, wybrany ostatecznie najlepszym bramkarzem turnieju, który najpierw, obronił karne egzekwowane przez rywali, a następnie skutecznie trafił z 5 m. i za chwilę utonął w objęciach kolegów.

u 12 2

Zacięte i emocjonujące było spotkanie finałowe. Nie mogło być inaczej skoro spotkały się w nim dwie Stale. Postawą na parkiecie potwierdziły, że przydomek drużyny nie jest przypadkowy. Łańcucianie dość szybko bo już w 2 minucie za sprawą, wybranego ostatecznie najlepszym zawodnikiem turnieju, Dominika Gujdy objęli prowadzenie i skutecznie odpierali kontry rywali. Dodatkowo, w końcowej fazie finału, grali w osłabieniu, gdy za faul, dwuminutowym wykluczeniem został ukarany pierwszy bramkarz Stali. Podopieczni Kamila Macha przetrwali jednak napór rywali i równo z syreną oznajmującą koniec spotkania odtańczyli taniec zwycięstwa, a grupa rodziców zgromadzona na trybunach odśpiewała: „Zwycięstwo mamy, na Puchar Bońka czekamy…

Nie mamy nic przeciwko, żeby łańcucianie przywieźli trofeum ze stolicy.

u 12 3

Przypomnijmy, że w kat. U-11 awans wywalczyła drużyna SMS Rzeszów i to właśnie te dwie ekipy będą reprezentować Podkarpacie w finale krajowym. Finałowe zmagania w połowie lutego w Warszawie.

Wyniki Turnieju:

AP Sanok 0-1 Stal Łańcut

Beniaminek 0-2 Igloopol Dębica

Orlik Przemyśl 1-0 Czarni Oleszyce

Stal Rzeszów 2-0 AP Stalowa Wola

Stal Łańcut 1-0 Igloopol Dębica

AP Sanok 1-0 Beniaminek Krosno

Czarni Oleszyce 4-0 AP Stalowa Wola

Orlik 1-2 Stal Rzeszów

Beniaminek 2-1 Stal Łańcut

Igloopol 1-2 AP Sanok

Stal Rzeszów 2-0 Czarni Oleszyce

AP Stalowa Wola 1-1 Orlik Przemyśl

O III m.

Orlik Przemyśl 1-1 k. 3-2 AP Sanok

Finał

Stal Łańcut 1–0 Stal Rzeszów

Król Strzelców – Kacper Plichta (Stal Rzeszów)

Bramkarz Turnieju – Jakub Jaroch (Orlik Przemyśl)

Najlepszy obrońca – Hubert Kędziora (Orlik Przemyśl)

Najlepszy zawodnik – Dominik Gujda (Stal Łańcut)

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica