U-20 POLSKA - PORTUGALIA
Szanowni Państwo, Drodzy Kibice wielkimi krokami zbliża się kolejne wielkie piłkarskie święto w naszym regionie. Już 9 września, na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się mecz U-20 Polska - Portugalia
IV-ligowcy wyposażeni w kamery
Podczas tradycyjnego roboczego spotkania przed nowym sezonem przedstawiciele klubów IV ligi otrzymali kamery wideo wraz ze statywem oraz kartą pamięci, ufundowane przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Kamery posłużą klubom do utrwalania meczów, a dzięki zamieszczeniu na specjalnym, dedykowanym serwerze nagrania pomogą również w szkoleniach sędziów.
Piłkarz też potrzebuje modlitwy.
Ostatnia sobota czerwca była okazją do duchowej refleksji po zakończonym sezonie rozgrywkowym. W sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie zebrali się piłkarze, przedstawiciele drużyn, sędziowie i działacze piłkarscy by wspólnie podziękować za miniony sezon. Mszy Świętej przewodniczył po raz drugi z rzędu Biskup Stanisław Jamrozek – były piłkarz.
KOMUNIKAT w sprawie prowadzenia rozgrywek na terenie województwa Podkarpackiego od sezonu 2019/2020

XX Edycja Turnieju ZPNS

tymbark logo

Podokręgi

rzeszow

wola

debica

Okręgi

okrosno

jaroslaw

 

PZPN ma 100 lat!

logo

Wydział Szkolenia

 szkola

Różne

 

futsal

7285 mini 3

Szczegóły dot. biletów na mecz

PZPN 2019 Polska PortugaliaU20 PlakatA3

Obsada sędziowska

obsada

zmiany badania

Ubezpieczenie

kahlenberg banner 1344x327px 02

Nowe zasady ustalania ekwiwalentu / KALKULATOR EKWIWALENTU

 

ważny komunikat

RODO

rodo

Komunikaty

komunikaty zarzadu zpn

gier

komunikaty wydziału dyscypliny

klubowych

trenerskich

sedziowskich

bezpieczenstwo

Do pobrania

dokumenty rej zaw

pozostale

statut i regulaminy

oferta

u 12 0

Drużyna SPEC Stali Łańcut sięgnęła po zwycięstwo w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kat. U-12. W nagrodę podopieczni Kamila Macha wywalczyli przepustkę na finał krajowy do Warszawy, który odbędzie się w dn. 16-17 lutego. – To historyczna chwila i największy sukces w naszej historii. Nie dość, że jesteśmy najlepsi w województwie, to znaleźliśmy się w gronie najlepszych drużyn w Polsce – mówił tuż po zakończeniu rywalizacji w Arłamowie Prezes Krzysztof Mączka

Podobnie jak przed tygodniem ponownie Hala Sportowa Hotelu „Arłamów” była miejscem zmagań finalistów – reprezentantów Okręgów i Podokręgów, którzy walczyli o przepustkę do warszawskiego finału.

W wyniku losowania do gr. A trafili AP Sanok, Stal Łańcut, Beniaminek Krosno oraz Igloopol Dębica. Do grupy B los przydzielił Orlika Przemyśl, Czarnych Oleszyce, Stal Rzeszów oraz AP Stalowa Wola.

O ile w rywalizacji grupowej rozgrywki toczyły się swoim rytmem, o tyle w decydujących rozstrzygnięciach emocji było sporo.

u 12 1

By wyłonić zdobywcę trzeciego miejsca, potrzebna była seria rzutów karnych, bowiem po regulaminowym czasie gry był remis 1 do 1. Swoją rolę w konkursie odegrał Jakub Jaroch, wybrany ostatecznie najlepszym bramkarzem turnieju, który najpierw, obronił karne egzekwowane przez rywali, a następnie skutecznie trafił z 5 m. i za chwilę utonął w objęciach kolegów.

u 12 2

Zacięte i emocjonujące było spotkanie finałowe. Nie mogło być inaczej skoro spotkały się w nim dwie Stale. Postawą na parkiecie potwierdziły, że przydomek drużyny nie jest przypadkowy. Łańcucianie dość szybko bo już w 2 minucie za sprawą, wybranego ostatecznie najlepszym zawodnikiem turnieju, Dominika Gujdy objęli prowadzenie i skutecznie odpierali kontry rywali. Dodatkowo, w końcowej fazie finału, grali w osłabieniu, gdy za faul, dwuminutowym wykluczeniem został ukarany pierwszy bramkarz Stali. Podopieczni Kamila Macha przetrwali jednak napór rywali i równo z syreną oznajmującą koniec spotkania odtańczyli taniec zwycięstwa, a grupa rodziców zgromadzona na trybunach odśpiewała: „Zwycięstwo mamy, na Puchar Bońka czekamy…

Nie mamy nic przeciwko, żeby łańcucianie przywieźli trofeum ze stolicy.

u 12 3

Przypomnijmy, że w kat. U-11 awans wywalczyła drużyna SMS Rzeszów i to właśnie te dwie ekipy będą reprezentować Podkarpacie w finale krajowym. Finałowe zmagania w połowie lutego w Warszawie.

Wyniki Turnieju:

AP Sanok 0-1 Stal Łańcut

Beniaminek 0-2 Igloopol Dębica

Orlik Przemyśl 1-0 Czarni Oleszyce

Stal Rzeszów 2-0 AP Stalowa Wola

Stal Łańcut 1-0 Igloopol Dębica

AP Sanok 1-0 Beniaminek Krosno

Czarni Oleszyce 4-0 AP Stalowa Wola

Orlik 1-2 Stal Rzeszów

Beniaminek 2-1 Stal Łańcut

Igloopol 1-2 AP Sanok

Stal Rzeszów 2-0 Czarni Oleszyce

AP Stalowa Wola 1-1 Orlik Przemyśl

O III m.

Orlik Przemyśl 1-1 k. 3-2 AP Sanok

Finał

Stal Łańcut 1–0 Stal Rzeszów

Król Strzelców – Kacper Plichta (Stal Rzeszów)

Bramkarz Turnieju – Jakub Jaroch (Orlik Przemyśl)

Najlepszy obrońca – Hubert Kędziora (Orlik Przemyśl)

Najlepszy zawodnik – Dominik Gujda (Stal Łańcut)

Akademia Młodych Orłów

amo rzeszow

amo debica