Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, ul. Ks. Jałowego 6A, 35-010 Rzeszów, tel: 17 853 43 25, fax: 17 853 43 30, e-mail: podkarpacki@zpn.pl
KONTO: Podkarpacki Bank Spółdzielczy 35 8642 1126 2012 1134 8953 0001
 1   2   3 

   trenerzy    

 

KOMUNIKATY DLA TRENERÓW

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej informuje, że procedurę wydawania licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów piłkarskich uczestniczących w rozgrywkach PZPN i ZPN regulują nowe uchwały Zarządu PZPN, które weszły w życie 24 czerwca 2014, tj:  

•           nr VI/115 z dnia 24.06.2014 roku w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów piłki nożnej Ekstraklasy, I, II, III ligi, Centralnej Ligi Juniorów, Ekstraklasy Futsalu mężczyzn i Ekstraligi kobiet, oraz                                                                                                                                  

•           nr VI/116 z dnia 24.06.2014 roku w sprawie licencji trenerskich uprawniających do prowadzenia zespołów IV ligi mężczyzn, I ligi kobiet, I ligi Futsalu mężczyzn i kobiet oraz niższych lig i klas rozgrywkowych piłki nożnej seniorów, seniorek, młodzieżowych i dziecięcych.

Treści tych uchwał są dostępne na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej wyraźnie podkreśla, że zgodnie z treścią tych uchwał a także w związku z obecną sytuacją prawną powstałą po wejściu w życie ustawy z dnia 13.06.2013 deregulującą zawód trenera piłki nożnej, Polski Związek Piłki Nożnej nie honoruje żadnych dyplomów (instruktora czy trenera piłki nożnej), wydawanych absolwentom kursów rozpoczętych po 23 sierpnia 2013 roku, organizowanych przez jakiekolwiek instytucje spoza struktur PZPN, na podstawie których uczestnicy tych kursów chcieliby ubiegać się o licencję trenerską PZPN uprawniającą do prowadzenia drużyn piłkarskich występujących w rozgrywkach organizowanych przez wojewódzkie Związki Piłki Nożnej i PZPN.

***

TRENERZY I INSTRUKTORZY PIŁKI NOŻNEJ
Kluby Podkarpackiego ZPN
Wnioski o licencje trenerskie, (pierwszy termin) należy składać do dnia 15 lipca 2014 r. (posiedzenie Komisji Licencji Trenerskich) oraz do dnia 6 sierpnia 2014 r. (drugi termin). Wnioski złożone w w/w terminach będą rozpatrywane w trybie zwyczajnym.
Wnioski o licencje złożone po 6 sierpnia 2014 r. będą potraktowane jako złożone w terminie nadzwyczajnym, co wiąże się z opłatami wynikającymi z § 15 Uchwały nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014r. Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

plakat orliki rzeszow 426x60001-00   ulotka orliki rzeszow 210x14801-00   ulotka orliki rzeszow 210x14802-00

Akademia Młode Orły to najlepsze źródło pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka i jego talentu.Funkcjonowanie Akademii w Rzeszowie finansowane jest przez Polski Związek Piłki Nożnej, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz Miasto Rzeszów. Udział dzieci w Akademii jest całkowicie bezpłatny. W Akademii mogą uczestniczyć zarówno dzieci zrzeszone w Klubach Sportowych, jak i dzieci przynależności klubowej nie posiadające.  Akademia Młode Orły nie ma na celu konkurowania z lokalnymi klubami,szkółkami bądź akademiami a jedynie poprawę ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, popularyzacje wśród nich piłki nożnej a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki(dlatego dzieci mogą brać udział w zajęciach zarówno tych w klubie jak i w Akademii Młodych Orłów)

Czytaj wiecej

Komunikat biura

2

 

3

 

1

 

Wyniki meczów

wyniki

Ostatnio w biuletynie

filler image

 Zapraszamy do pobrania aktualnego wydania biuletynu.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Poprzedni Następny

Otwarcie Akademii Młodych Orłów w Rzeszowie

01-10-2014

Za nami kolejne otwarcie Akademii Młodych Orłów – bezpłatnej akademii piłkarskiej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym razem AMO zawitało do Rzeszowa, gdzie rozpoczęły się Dni Talentu, czyli nabór do szkółki piłkarskiej PZPN szkolącej dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Oficjalnego otwarcia dokonali Zastępca Prezydenta Rzeszowa Stanisław Sienko oraz Prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń. W stolicy Podkarpacia nie mogło też zabraknąć naszej kamery. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!

 

Zobacz więcej

I Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oldbojów o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

01-10-2014

I Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oldbojów o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Na stadionie sportowym Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oldbojów o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju udział wzięło 12 drużyn.  Reprezentowane były następujące miejscowości-kluby: Jasło, Łańcut, KKS Kolbuszowianka, Ustrzyki Dolne, Lubaczów, Krzemień, Rudnik, KKS 97 Kolbuszowa, Budy Głogowskie, Malawa, Podleszany oraz drużyna oldbojów z Novojavorovska Ukraina. Oldbojów przywitał gospodarz miasta burmistrz Jan Zuba, a oficjalnego otwarcia turnieju dokonał prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń w obecności pozostałych gości, którymi byli: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Józef Fryc,  członek Zarządu Podkarpackiego ZPN Grzegorz Romaniuk i prezes Fundacji na...

Zobacz więcej

Sto lat Lechii Sędziszów

01-10-2014

Sto lat Lechii Sędziszów

Zasłużony dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej klub Lechia Sędziszów Małopolski obchodził swoje 100 lecie. O godz. 14.30 rozpoczęła się Msza Św., podczas której fundatorzy przekazali sztandar młodemu pokoleniu zasłużonego Klubu. Wszyscy zaproszeni goście prowadzeni przez orkiestrę  przeszli ulicami miasta do Domu Kultury. Po przedstawieniu historii Lechii zasłużeni działacze, sportowcy, sponsorzy zostali uhonorowani odznaczeniami Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Nożnej i Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Wręczali je: członek Zarządu PZPN, prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, oraz wiceprezesi związku Wiesław Lada i Marek Hławko.

Lechia, to także cała historia polskiego podnoszenia ciężarów. Nie mogło obyć się zatem...

Zobacz więcej

Kurs medyczny pierwszej pomocy

30-09-2014

Kurs medyczny pierwszej pomocy

Kolejny kurs medyczny dla podkarpackich klubów odbył się w Rzeszowie. Osiemnastu słuchaczy przywitał prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń oraz dyrektor Pogotowia Ratunkowego Andrzej Kwiatkowski.

Kurs obejmujący trzy godziny wykładów i dwie godziny zajęć praktycznych został przeprowadzony w sposób profesjonalny przez Jerzego Pondela kierownika szkoły ratownictwa medycznego przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Wszyscy słuchacze otrzymali certyfikaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ze strony związkowej stronę organizacyjną i nadzór nad szkoleniem sprawował wiceprezes Tadeusz Kulik i Mariola Stachowicz.

- Oby nabyta wiedza i umiejętności, nigdy nie miały okazji być...

Zobacz więcej

Mistrzostwa Podkarpacia chłopców U- 16 o Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN

29-09-2014

Mistrzostwa Podkarpacia chłopców U- 16 o Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN

W dniach 26/27.09.2014r. na obiektach Klubu Łowiska i Kamienia odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia chłopców U-16 z udziałem: OZPN Krosno, OZPN Jarosław oraz Podokręgów Stalowa Wola, Rzeszów, Dębica.Przy pięknej pogodzie i wspaniałej organizacji mistrzem Podkarpacia została drużyna Podokręgu Rzeszów. Drugie miejsce wywalczył OZPN Krosno, a trzecie OZPN Jarosław.Puchary, statuetki, medale dla wszystkich zawodników oraz nagrody rzeczowe w imieniu prezesa Podkarpackiego ZPN wręczyli wiceprezesi związku Zenon Krówka i Wiesław Lada oraz sekretarz zarządu Edward Chmura .Najlepszym zawodnikiem został wybrany: Jakub Tabor – Podokręg RzeszówNajlepszym strzelcem: Jakub Marunek – Podokręg Rzeszów.Najlepszy bramkarz – Jakub Lichoń – OZPN Krosno.W imieniu organizatorów Edward...

Zobacz więcej

Akademia Młodych Orłów rozpoczęła swoja działalność Rzeszowie

29-09-2014

Akademia Młodych Orłów rozpoczęła swoja działalność Rzeszowie

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne otwarcie Akademii Młodych Orłów. Przecięcia wstęgi dokonali prezydent miasta Rzeszowa Stanisław Sienko i prezes Pod. ZPN Kazimierz Greń. AMO to inicjatywa oparta na trójstronnym porozumieniu pomiędzy PZPN-em, władzami miasta i Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej.W rzeszowskiej akademii pod okiem szkoleniowców trenować będzie ponad setka dzieci od sześciu do jedenastu lat. Pierwsze dwa dni funkcjonowania szkółki wypełnił nabór do trzech grup wiekowych. Chłopcy zaliczali testy sprawnościowo- techniczne oraz grali kilku minutową grę kontrolną. Uroczystość uświetniły występy zespołów artystycznych, a dla oczekujących na testy zawodników gry i zabawy zorganizowało Centrum Fantazja. Rodzice i dzieciaki zostali poczęstowani...

Zobacz więcej

Turniej Okręgów i Podokręgów o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

26-09-2014

Turniej Okręgów i Podokręgów o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej

Na boiskach w Kamieniu i Łowiskach rozpoczęły się coroczne zmagania reprezentacji Okręgów i Podokręgów. W tym roku rywalizują zawodnicy urodzeni w 1999 i młodsi.

Organizatorzy, prezes Podokręgu St. Wola Zenon Krówka i sekretarz związku Edward Chmura doskonale przygotowali obiekty i zaplecze do dwudniowych piłkarskich zmagań utalentowanej podkarpackiej młodzieży. Piątkowe mecze obserwował prezes Kazimierz Greń oraz trener koordynator Henryk Rożek.

Oto wyniki spotkań rozegranych w piątek:

Rzeszów - Krosno 3:1

Krosno – St. Wola 4:0

St. Wola – Jarosław 0:3

Dębica...

Zobacz więcej

Mistrzostwa Europy Serbia 2016 – losowanie grup eliminacyjnych

26-09-2014

Mistrzostwa Europy Serbia 2016 – losowanie grup eliminacyjnych

W siedzibie UEFA rozlosowano grupy pre- i eliminacyjne kolejnej edycji Mistrzostw Europy. Polska w grupie 3 zmierzy się z aktualnymi mistrzami Europy Włochami, Białorusią i zwycięzcą 2 grupy preeliminacji, w której zagrają Finlandia, Czarnogóra, Cypr i Walia.

Do ścisłych finałów awansują zwycięzcy poszczególnych grup, a w jesiennych barażach zagrają zdobywcy drugich miejsc oraz jedna najlepsza drużyna, która uplasuje się na miejscu trzecim.

- Uważam, że mamy szanse na awans do finałów – powiedział tuż po losowaniu przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Kazimierz Greń, który w Rzeszowie oglądał bezpośrednią internetową...

Zobacz więcej

Komunikat!

25-09-2014

Jutro 29.09. o godz. 14.00 odbędzie się losowanie grup do gier eliminacyjnych Mistrzostw Europy w futsalu.

Przypominamy, że jeden z turniejów eliminacyjnych odbędzie się w Krośnie w marcu 2015 roku.

Szczegóły wkrótce.

Zobacz więcej

Archiwum

Linki

Sponsorzy